Klej do tapet Specjal 200g Metylan

Dostępność: NA MAGAZYNIE
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 24,90 zł 24.90
Cena netto: 20,24 zł
ilość szt.
Zyskujesz 24 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

 WŁAŚCIWOŚCI 

  • Łatwy i bezpieczny w użyciu
  • Najwyższa siła klejenia
  • Duża przyczepność początkowa
  • Z wysokowartościowej metylocelulozy wzbogaconej syntetycznymi żywicami

 

 ZASTOSOWANIE 

Do klejenia tapet: strukturalnych, winylowych, grubych i cienkich tapet papierowych, tłoczonych, jedwabnych i tekstylnych, tapet typu „raufaza” i akrylowych. W przypadku wyjątkowo ciężkich tapet lub zwiększonej wilgotności pomieszczeń zalecamy dodać 20% Metylanu Extra (na 1 opakowanie Metylanu special 200g 1 opakowanie Metylanu Extra 750g). Nadaje się do stosowania na świeżym, oraz suchym tynku. Gwarantuje niezawodność i trwałość klejenia.

 

 PRZYGOTOWANIE KLEJU 

Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając przez około 1 minutę (proporcja według tabeli). Podczas wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 2-3 minut ponownie zamieszać. Odczekać 15 minut i jeszcze raz energicznie zamieszać. Klej jest gotowy do użycia.

 PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA 

Podłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu, a także chłonne i wytrzymałe. Starannie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety usunąć używając Metylan – Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, szczególnie chłonne podłoże zagruntować klejem Metylan Normal, rozpuszczonym w proporcji 1:80 lub Metylan Special w proporcji 1:40.

  TAPETOWANIE 

Klej rozprowadzić  równomiernie szerokim pędzlem po spodniej powierzchni tapety, najpierw wzdłuż brytu, a potem w poprzek, aż do brzegów. Ilość kleju dopasowujemy do możliwości chłonnych tapety. Pokryte klejem bryty składamy w połowie, klejem do środka i zwijamy. Po wykonaniu tej czynności odkładamy bryt na około 10 minut (w zależności od rodzaju materiału), aby jego warstwa uległa równomiernemu nasiąknięciu. Klejenie tapety zaczynamy od strony okna. Chwytając za górne naroża brytu pozwalamy, aby swobodnie rozwinął się pod własnym ciężarem. Tapetę przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak, by usunąć pęcherzyki powietrza. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Nadmiar kleju należy natychmiast usunąć gąbką i czystą wodą. Narzędzia myć zimną lub ciepłą wodą. Należy stosować zalecenia producenta tapet. 

 ZALECENIA

Niniejsze informacje określją zakres stosowania materiału i sposób prowadzenia robót, ale nie mogą zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych informacji prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami bhp. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób  jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.

 SKŁADOWANIE 

Do 24 miesięcy od daty produkcji przy składowaniu w suchych warunkach i w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. Chronić przed mrozem!

 OPAKOWANIE 

Opakowanie: 200g

 DANE TECHNICZNE 

  • Baza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic sztucznych
  • Wygląd: gęsty, mlecznobiały roztwór
  • Ciężar nasypowy: 450 – 550 g/litr
  • Czas rozpuszczania: około 20 minut w zimnej wodzie
  • pH roztworu: pH 7 – roztwór chemicznie obojętny
  • Wydajność: 18-22 m² 

 

  ORIENTACYJNE ZUŻYCIE: 

Zstosowanie Proporcje
mieszania
Na opakowanie = 200g
Ilość potrzebnych
litrów wody
Wydajność
kleju w m2
Wydajność
w rolkach tapety
Gruntowanie 1:40 8 60-80 -
Tapety 1:20 4 20-22 4*
Tapety Raufaza 1:20 4 18-20 2

* Eurorolka (10,05m x 0,53m)

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl