Klej do tapet Direct 200g Metylan

Dostępność: NA MAGAZYNIE
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 26,90 zł 26.90
Cena netto: 21,87 zł
ilość szt.
Zyskujesz 26 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

 WŁAŚCIWOŚCI: 

  • Do nakładania bezpośrednio na ścianę
  • Bez rozprysków
  • Z wysokowartościowej metylocelulozy wzbogaconą syntetyczną żywicą

 

 ZASTOSOWANIE:  

Klej przeznaczony do klejenia tapet z flizeliny lub na flizelinie (włókninie). Tapety flizelinowe nie odkształcają się (nie kurczą i nie rozciągają się podczas przyklejania). Umożliwiają szybkie i łatwe tapetowanie, bez uprzedniego zmiękczania tapety. Formuła kleju ułatwiająca nanoszenie kleju wałkiem bezpośrednio na ścianę bez pryśnięć i chlapania. Umożliwia łatwe usuwanie starych tapet na sucho. 

 PRZYGOTOWANIE KLEJU: 

Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając (proporcja według tabeli). Podczas wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 3 minut jeszcze raz silnie zamieszać. Klej jest gotowy do użycia.

 PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu, a także chłonne i wytrzymałe. Starannie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety usunąć używając Metylan Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, szczególnie chłonne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 lub Metylan direct w proporcji 1:40.

 TAPETOWANIE:

Wymieszany klej Metylan Direct nanieść równomiernie bezpośrednio na ścianę za pomocą wałka. Zaczynając od strony okna tapetę przykleić bezpośrednio z rolki do posmarowanej klejem ściany. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Następnie tapetę rozwinąć do dołu, przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak, by usunąć pęcherzyki powietrza. Resztki kleju znajdujące się na przedniej powierzchni tapety należy niezwłocznie zmyć delikatnie gąbką i czystą wodą lub zetrzeć. Przy zmianie tapet flizelinowych wystarczy pociągnąć za górny brzeg tapety i oderwać ją na sucho. Metylan direct można także nanieść tradycyjnie na spodnią stronę tapety i od razu przykleić ją do ściany.

 ZALECENIA:

Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych informacji prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami bhp. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania. Wraz z ukazaniem się tej karty technicznej tracą ważność karty wcześniejsze.

 SKŁADOWANIE:

Do 24 miesięcy od daty produkcji przy składowaniu w suchych warunkach i w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. Chronić przed mrozem!

 OPAKOWANIA: 

Opakowanie: 200g

 DANE TECHNICZNE: 

Baza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic sztucznych

Wygląd roztworu: gęsty, mlecznobiały

Ciężar nasypowy:460 – 530 g/litr

Czas rozpuszczania: w ciągu 3-5 minut w zimnej wodzie

pH roztworu: lekko zasadowy (pH = 8-9)

Wydajność: 18-22 m²

 ORIENTACYJNE ZUŻYCIE: 

 

Zastosowanie Proporcje
mieszania
Na opakowanie = 200g
Ilość potrzebnych
litrów wody
Wydajność
kleju w m2
Wydajność
w rolkach tapety
Gruntowanie 1:40 8,75 60-80 -
Tapety flizelinowe gładkie 1:20 4 20-22 4*
Tapety flizelinowe tłoczone 1:17,5 3,5 18-20 3-4*

* Eurorolka (10,05m x 0,53m)

 

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl