Klej Normal 125g Metylan

Dostępność: DUŻA ILOŚĆ
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 13,90 zł 13.90
Cena netto: 11,30 zł
ilość szt.
Zyskujesz 13 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Metylan
Kod produktu: KLMETNO125

Opis

 WŁAŚCIWOŚCI 

 • Czysta metyloceluloza
 • Bezpieczny dla użytkownika
 • Duża przyczepność
 • Polecany do gruntowania przed tapetowaniem
 • Wydajny

 ZASTOSOWANIE 

Do klejenia cienkich i grubych tapet papierowych oraz do gruntowania powierzchni przed tapetowaniem.

 PRZYGOTOWANIE KLEJU 

Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając przez około 1 minutę (proporcja według tabeli). Podczas wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 2-3 minut ponownie zamieszać. Odczekać 15 minut i jeszcze raz energicznie zamieszać. Klej jest gotowy do użycia.

 PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu, a także chłonne i wytrzymałe. Starannie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety usunąć używając Metylan – Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, szczególnie chłonne podłoże zagruntować klejem Metylan Normal, rozpuszczonym w proporcji 1:80

 TAPETOWANIE 

Klej rozprowadzić  równomiernie szerokim pędzlem po spodniej powierzchni tapety, najpierw wzdłuż brytu, a potem w poprzek, aż do brzegów. Ilość kleju dopasowujemy do możliwości chłonnych tapety (lekkietapety – lżej, ciężkie tapety – bardziej obficie). Pokryte klejem bryty składamy w połowie, klejem do środka i zwijamy. Po wykonaniu tej czynności odkładamy bryt na około 10 minut (w zależności od rodzaju materiału), aby jego warstwa uległa równomiernemu nasiąknięciu. Tapety ciężkie dwukrotnie pokryć klejem i pozostawić na dłuższy czas do namięknięcia.

Klejenie tapety zaczynamy od strony okna. Chwytając za górne naroża brytu pozwalamy, aby swobodnie rozwinął się pod własnym ciężarem. Tapetę przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak, by usunąć pęcherzyki powietrza. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Nadmiar kleju należy natychmiast usunąć gąbką i czystą wodą. Narzędzia myć zimną lub ciepłą wodą. Należy stosować zalecenia producenta tapet. 

 ZALECENIA 

Niniejsze informacje określają zakres stosowania materiału i sposób prowadzenia robót, ale nie mogą zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych informacji prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami bhp. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób  jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.

 SKŁADOWANIE 

Do 24 miesięcy od daty produkcji przy składowaniu w suchych warunkach i w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. Chronić przed mrozem!

 OPAKOWANIE 

Opakowanie: 125g

 DANE TECHNICZNE 

 • Baza: wysokowartościowa metyloceluloza
 • Wygląd: gęsty, przeźroczysty kleisty roztwór
 • Ciężar nasypowy: 240 – 3000 g/litr
 • Czas rozpuszczania: około 20 minut w zimnej wodzie
 • pH roztworu: pH 7 – roztwór chemicznie obojętny
 • Wydajność: 30-50 m² 

 

 ORIENTACYJNE ZUŻYCIE:

Zastosowanie Proporcje
mieszania

Na opakowanie = 125g

Ilość potrzebnych
litrów wody
Wydajność
kleju w m2
Wydajność
w rolkach tapety
Gruntowanie 1:80 10 100 -
Tapety lekkie papierowe 1:70 8,75 50 10
Tapety normalne papierowe 1:60 7,5 40 8
Tapety ciężkie papierowe 1:50 6,25 30 6

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl